Azory – devět ostrovů v Atlantickém oceánu vystupujících ze dna aktivního mořského podloží. Jejich poloha je předurčuje k neustávající vulkanické činnosti a díky své odlehlosti je jejich krajina panenská a jejich lidé přívětiví.
Celkem jsem je navštívila třikrát. Poprvé to bylo v roce 2005, kdy jsem procestovala všech devět ostrovů ještě s analogovou zrcadlovkou. Diapozitivy z cesty mám stále schované. Další moje cesta v roce 2013 vedla na tři ostrovy z centrální skupiny – Pico, Faial a São Jorge a v roce 2017 jsem se vrátila na ostrov São Miguel.
Čtěte více =====>
- Informace o azorských ostrovech najdete na mém webu Fotokompas.cz.
- Fotogalerie z ostrova São Miguel
Pokud chcete vědět, jak vznikly některé z těchto fotek, můžete si koupit moje e-booky o focení.
Vše o focení venku, co jsem se naučila na svých cestách jsem sepsala do e-booků o focení za každého počasí a v každé roční době. V knihách je více než stovka fotek včetně ukázek „dobře“ a „špatně“.
Fotíme venku: Doma i na dovolené I a II.
Cena je 189/199,-Kč za e-knihy v PDF s více než stovkou fotografií
====> PODÍVEJTE SE NA UKÁZKY, OBSAH KNIH A RECENZE ČTENÁŘŮ
Nebo si můžete knihy ihned snadno koupit online – ať už kartou, bankovním převodem nebo přes PayPal na zabezpečené platební bráně GoPay. Odkaz ke stažení Vám příjde ihned do emailu.
189 KčKoupit
Obsah
Krajina Azorských ostrovů
V ostrovní krajině převládají kopečky porostlé trávou, které jsou poseté strakatými kravami a protkané silničkami a říčkami. Hlavním zdrojem obživy místních lidí je zemědělství a chov krav, zejména na menších ostrovech. Místní mléčné výrobky patří k těm nejvyhlášenějším! Krav žije na některých ostrovech dokonce více než lidí. Kromě pastvin však najdete pravý fotografický ráj – jezera v kráterech bývalých sopek, spousta vodopádů a vysoké pobřežní útesy, to vše doslova poseté rozketlými květy hortenzií.
Turistický boom se pomalu dostává i sem, přesto je však cestování po ostrovech stále ještě příjemné. Kempy jsou vybavené a turistické stezky připravené ukázat mnohé krásy ostrovů. Ostrovy jsou jako stvořené pro aktivní turistiku.
São Jorge, Pico, Faial
Trojice ostrovů centrální skupiny leží blízko u sebe a na jeden zátah se dají celkem snadno navštívit za pomoci popojíždění trajekty. Moře zde vládne lidem a v moři vládou zase velryby. Na velrybářskou tradici zde často narazíte, naštěstí už jen v muzeích.
Úspěch krajinářské fotografie je zcela závislý na počasí. V tom jsou Azorské ostrovy trochu nevděčné. Na obloze se neustále honí mraky, v tom nejlepším případě ale obloha alespoň na chvíli zmodrá a ozáří místní malebné kopečky. Krajina se pak stane plastičtější.
Barvám vládne sytá modrá a zelená, fotky můžou působit až kýčovitě, a to i bez úprav v počítači. proto jsem u některých zvolila černobílou barvu. U jiných jsem zase neodolala a barvičky jsem ponechala nebo zdůraznila. Zkrátka pro každého něco.
Čtěte dále =====>
- Jak fotit krajinu a naučte se základy focení krajiny.
- Kompozice fotografie a jak se uplatňuje v krajinářské fotografii.
- Přečtěte si cestopisy z Azorských ostrovů na FotokOmpasu.
- Tapety na plochu PC z Azorských ostrovů.
- Tapety na Facebook z Azorských ostrovů.
1 comment
Iva Dlouhá
29/05/2017 na 13.48 (UTC 1) Link to this comment
Dobrý den,
nádherné fotky z mé milované destinace,letos v září vyrážím a tentokrát na Fajal a už se moc těším.
Hodně zdraví
Iva Dlouhá